OBSERWUJEMY PRZYRODĘ WOKÓŁ NAS

Utworzono dnia 19.03.2020, 20:30

Raz śnieg pada, a raz deszczyk.

Na jeziorze lód już trzeszczy.

Błękit nieba lśni w kałuży,

bałwan w słońcu oczy mruży.

Koniec zimy.

Przerwa.

Dzwonek.

To nie dzwonek.

To skowronek.

Szkoda, że tak pięknego czasu jakim jest Przedwiośnie, nie możemy spędzić w naszym Przedszkolu, aktywnie obserwując zmiany zachodzące w przyrodzie. Miejmy nadzieję, że wkrótce się spotkamy !!!

Tematyka aktualnego tygodnia: WIOSNA TUŻ TUŻ.

Treści programowe brzmią następująco:

• obserwowanie zmian zachodzących w przyrodzie przed zbliżającą się wiosną, np. coraz dłuższe dni, coraz wyższa temperatura, topnienie śniegu i lodu, powracające pierwsze ptaki, pojawiające sie pierwsze kwiaty
  • poznawanie zwiastunów wiosny, np. kwitnienie wierzby, leszczyny, pojawienie się pąków na drzewach i krzewach.

Wybierzmy się z dzieckiem na spacer (pobyt na świeżym powietrzu jest zalecany, poza skupiskami ludzi). Zwróćmy uwagę na to, co nas otacza. Zachęćmy do odzwierciedlenia spostrzeżeń w pracy plastycznej.

Dobrą alternatywą dla kredek będą farby plakatowe.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.