ŚWIĄTECZNE PREZENTY

Utworzono dnia 15.12.2021

DZIEŃ DOBRY BIEDRONKI, DZIEŃ DOBRY RODZICE

Dziś porozmawiamy o świątecznych prezentach

Które dziecko nie lubi prezentów? Myślę, że każda Biedronka czeka na wymarzony prezent.

Jaki prezent dla mieszkańca Jastrzębia? FOTO | Jastrzębie-Zdrój Nasze Miasto

Na początku przywitajmy się z piosenką

Przeczytajmy dziecku wiersz

„Prezent dla Mikołaja”

A ja się bardzo, bardzo postaram

I zrobię prezent dla Mikołaja.

Zrobię mu szalik piękny i nowy,

Żeby go nosił w noce zimowe.

I żeby nie zmarzł w szyję i w uszy,

Gdy z burej chmury śnieg zacznie prószyć.

Niech się ucieszy Mikołaj Święty,

Tak rzadko ktoś mu daje prezenty.

Jak myślicie czy Mikołaj dostaje prezenty? Jeśli tak, to od kogo? O jakim przezncie marzy Mikołaj? Co dalibyście Mikołajowi? Jak się czuje osoba, która dostaje prezent? A jak wy się czujecie kiedy dostajecie prezenty? Jaki może byc przeznt dla bliskich? Czy zawsze jest to rzecz, przedmiot?

Wykonanie ćwiczenia w Książce ,,Czytam i piszę'' na s.30

Zabawa z bombkami. Rodzic rysuje dziecku na kartce papieru 6/7 bombek różnej wielkości. (można do tej zabawy wykorzystać prawdziwe bombki)  Dziecko wycina bombki i przelicza je za pomocą liczebników porządkowych. Nastepnie dzieci układają bombki od najmniejszej do największej. W tej zabawie zwracamy uwagę na prawidłowy kierunek liczenia (od lewej do prawej strony)

Wykonanie zadania w Książce ,, Liczenie" na s. 30

Zabawmy się przy piosence Jingle Bells

Jeśli macie ochotę możecie wykonać prace plastyczną „Bombka” i podarować ją komuś bliskiemu. Wystarczy wydrukować wzór bombki na sztywnej kartce papieru, pomalować farbkami, pokolorować, wykleić plasteliną i zamieścić wstążeczkę do zawieszenia.  Możecie użyć innej techniki plastycznej, wybór należy dla Was.

Życzę miłej pracy i pozdrawiam serdecznie

Choinka z prezentami z pozytywką O Tannenbaum

• Bombka