Harmonogram dnia

A więc kochane dzieci tak wygląda dla Was Plan Dnia w Przedszkolu:

• Codziennie rano z uśmiechniętą minką przychodzimy do przedszkola, żegnamy się z mamą lub tatą, witamy się z paniami,
    z koleżankami i kolegami.
    Bawimy się
    w kącikach zainteresowań tak jak sami chcemy, ale pamiętamy ,że mamy kolegów i koleżanki i jak trzeba to dzielimy się zabawkami. Staramy się bawić wspólnie, grzecznie i wesoło.

• Ale każda zabawa musi się kiedyś skończyć- pięknie sprzątamy salę, odkładamy zabawki na wyznaczone miejsce. Zawsze pamiętamy, aby zostawić po sobie porządek…!

• Teraz czas na zabawy z naszą panią, która codziennie wymyśla dla nas ciekawe zabawy.

• Robimy też poranną gimnastykę.

• Przygotowujemy się do śniadania, myjemy ręce.

• Jemy śniadanie. Siedzimy grzecznie-nie rozmawiamy, kulturalnie zajadamy. Po zjedzonym śniadanku, dziękujemy za pyszny posiłek.

• Po śniadaniu mamy siły, żeby się trochę pouczyć, odbywają się zajęcia zorganizowane, według planów w oparciu o podstawę programową. Uczestniczymy w zajęciach : malujemy, lepimy, liczymy, rysujemy, wycinamy, śpiewamy, tańczymy. Bierzemy udział w przeróżnych zabawach konstrukcyjnych, badawczych, gimnastycznych, uczymy się wierszy, ładnie opowiadać, a starszaki poznają litery, cyfry, próbują pisać, czytać i liczyć.

• I nareszcie! Wychodzimy na świeże powietrze, obserwujemy przyrodę, prowadzimy zabawy badawcze, uczestniczymy w wycieczkach i spacerach, bawimy się na placu zabaw.
    Te chwile w przedszkolu wręcz uwielbiamy!!!!

Oczywiście jak dopisuje pogoda, bo gdy pada albo wieje musimy zostać w sali, ale to nic, zawsze coś ciekawego wymyślimy do zabawy.

• Przyjdzie jednak czas, gdy musimy przygotow się do obiadu, porządkujemy salę, odkładamy zabawki,wykonujemy czynności samoobsługowe i higieniczne w toalecie.

• Jemy pyszny obiadek. Wielkie brawa dla Pań Kucharek!!!
    Staramy się aby z naszych talerzy znikało całe jedzenie.

• Odpoczywamy po obiedzie, przyda nam się chwila relaksu.

• Uczestniczymy w zabawach z kolegami i koleżankami wg własnych pomysłów i zainteresowań, utrwalamy wiadomości zdobyte na zajęciach, słuchamy bajek , uczestniczymy w zajęciach rozwijających aktywność twórczą i ekspresję…
    Bawimy się w zabawach ruchowych, albo dowolnie w kącikach zainteresowań, rozmawiamy z naszą panią o tym jak minął dzień w przedszkolu albo bawimy się na placu zabaw, czekamy na mamę lub tatę i możemy iść już do domu.

Do zobaczenia do jutra!!!