DZIEŃ DYNI

Utworzono dnia 29.12.2020, 10:22

Na koniec jesiennych zbiorów, w grupie 6-latków świętowano Dzień Dyni. Naszą "imprezkę" rozpoczęliśmy od przywitania się z dynią. Na podstawie wysłuchanego wiersza pt."Dynia" - dzieci poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem. Miały okazję przekonać się jak smakuje dżem, pestki oraz ciasto dyniowe. Następnie przystąpiliśmy do dyniowych zabaw: klasyfikowanie dyń według wielkości, szeregowanie od najmniejszej do największej, przeliczanie dyń. Były również kręgle dyniowe, slalom z dynią. Dzieci z zapałem zabrały się do odkrywania dyniowego wnętrza. Ten dzień przynósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawość odkrywania i zabawy, co widać na zdjęciach poniżej.