WAKACYJNE PODRÓŻE

Utworzono dnia 17.06.2020

Witam Wszystkich

Przesyłam dla Was klika propozycji zadań na najblizsze dni

1.Wakacje zbliżają się coraz większymi krokami,ale nie zapominajmy o codziennej aktywności fizycznej

2.Przypomnijmy sobie w jaką porę roku są wakacje...? Oczywiście, że latem.

Jednym z symboli lata jest słonecznik- piękny,żółty kwiat w kształcie słoneczka.

Powiedz co ci przypomina słonecznik?

Powiedz jakiego koloru i kształtu jest słonecznik?

Czy wiesz, dlaczego słonecznik jest takim wyjątkowym kwiatem? (może zdobić ogród, można go komuś wręczyć,a co najważniejsze można jeść jego nasiona)

Teraz osoby chętne mogą spróbować przygotować własną hodowlę słonecznika w domu. Spróbuj zasiaćkilka ziaren słonecznika, podlewaj je i sprawdzaj czy one wykiełkują.

3. Poznaliście już jakimi środkami transportu można podróżować na wakacje. Wykonajcie kilka ćwiczeń utrwalających (w załączniku)

- przyporządkuj środki transportu do odpowiedniej kategorii (te które pływają, latają i jeżdżą)

- połącz pojazdy z odpowiednim kolorem ( utrwalanie kolorów)

- nazwij środki transportu, podziel na sylaby i pokoloruj odpowiednią ilość kółek

4. Ćwiczenie spostrzegawczości - znajdź różnice a obrazkach ( obrazki chętne dzieci mogą pokolorować)

Znajdź 5 różnic między obrazkami statki

Gr. Jeżyki | Publiczne Przedszkole w Sułoszowej

MIŁEGO DNIA!

p. Dominika

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Licznik odwiedzin:

Wszystkich: 19096