Wiosno gdzie jesteś?

Utworzono dnia 08.04.2021

Dzień dobry Przedszkolaki!

Ostatnio wiosna płata nam figle. Jak mogliście zauważyć przez ostatnie kilka dni wiosna się gdzieś ukryła. Spróbujmy wykonać kilka wiosennych ćwiczeń, może uda nam się przywołać ponownie ukochaną wiosnę.

Na początek spójrzcie przez okno. Jak dziś pogoda? Spróbujcie opisać co widzicie. Powiedzcie jaka pogoda była wczoraj. Czy śnieg powinien padać wiosną?

Teraz wykonajmy „Pogodne ćwiczenia”

Wiosna kojarzy nam się z pięknymi kolorami. Policzcie biedronki na obrazku. Ile ich jest? Zgadza się, na obrazku jest 5 biedronek. Pokolorujcie obrazek aby nabrał kolorów. (załącznik bidronki)

Wiosną możemy zauważyć pojawiające się robaczki i owady. Spróbuj nazwać robaczki i owady na kartach. Powiedz jaki mają kolor, jak wyglądają. Teraz gdy już je poznałeś wykonaj z nim kilka ćwiczeń. Dziecko losuje kartę i wykonuje dane ćwiczenie .Karty można wydrukować lub przedstawić dziecku na ekranie komputera. (załącznik karty-ruchowe)

Zachęcam Was do wykonania eksperymentu TĘCZOWY TALERZ

Składniki:

-kolorowe, glazurowane cukierki

-woda

-biały płaski talerz

Wykonanie:

Na talerzu w zagłębieniach układamy w okręgu kolorowe cukierki. Kolory układamy naprzemiennie, gdy już ułożymy cukierki, na talerz delikatnie wlewamy wodę tak, by cały talerz, włącznie z cukierkami pokryty był jej cienką warstwą. Obserwujemy tęczę, która pojawia się na talerzu.

Nazwij i policz kolory, które pojawiły się w twojej tęczy. Mozesz teraz namalowac tęcze farbami.

Na koniec przesyłam Wam wiosenną czytankę obrazkową. Dzieci starsze starają się przeczytać samodzielnie, dzieci młodsze nazywają kolejno obrazki. (załącznik czytanka wiosenna)

Miejmy nadzieję ze wiosna już niedługo powróci!

Przypominam Wam o  konkursie MAŁEGO SPORTOWCA i zachęcam do zabawy

Pozdrawiam p. Dominika

Plakat Ilustracje słońce, kwiaty i motyle dla dzieci na wymiar • sztuka,  retro, ładny • REDRO.pl

• Czytanka wiosenna