Kwiecień Plecień

Utworzono dnia 09.04.2021

Witam wszystkie BIEDRONKI i RODZICÓW

Czy wiecie dzieci jaką mamy porę roku? A jaki miesiąc?  Tak Kwiecień

W kwietniu jest czasem słońce, czasem deszcz, a nawet śnieg tak jak w środę.

Dlatego mówi się: Kwiecień plecień bo przeplata trochę zimy trochę lata.

Mam do Was kilka zadań do  wykonania, dacie radę?

Na początku przypomnijcie sobie nazwy pór roku, dni tygodnia i miesiące. Wiem, ze wszyscy sobie poradzicie.

Obejrzyjcie proszę bajkę edukacyjną Przygody Kota Filemona „Kwiecień Plecień”

- Jaka pogoda była na początku bajki?

-Jaka pogoda była6 kiedy Filemon bawił się z pieskiem?

-Jaka pogoda była na koniec bajki?

W załączniku zamieszczam Karty Pracy. Proszę drukować tylko te, które będą potrzebne :)

Teraz proszę abyście wykonali pogodę w słoiku. Pokolorujcie słoik i symbole pogody, a następnie przyklejcie je na obrazku słoika. (załącznik karty pracy strona 6,7)

Chętne dzieci mogą wykonać prawdziwy słoik pogodowy. Poproście rodzica o słoik, który będziecie mogli pomalować farbami. Ozdóbcie słoik według własnego pomysłu i wrzućcie do niego wycięte symbole pogodowe. Każdego dnia wylosujcie rano jeden obrazek, a wieczorem sprawdźcie czy pogoda się sprawdziła.

Na pewno pamiętacie Wasz kalendarz pogodowy z Przedszkola. Wykonajcie również swój kalendarz pogodowy. Możecie skorzystać z wzoru lub stworzyć  własny kalendarz. Możecie naklejać lub rysować obrazki. Waszym zadaniem będzie obserwowanie pogody każdego dnia. Zacznijcie od dziś. (załącznik karty pracy strona 2)

Pora na trochę gimnastyki

Proszę abyście wykonali matematyczną kartę pracy (załącznik)

Waszym zadaniem jest narysowanie odpowiedniej liczby kropli wiosennego deszczyk. Policzcie krople i pokolorujcie parasolki.

Na koniec poćwiczymy Waszą spostrzegawczość. Proszę abyście odszukali na obrazku 10 róźnic. Ja znalazła wszystkie. Wa tez się uda! (załącznik różnice)

Dla chętnych dzieci przesyłam wiosenną grę planszową.(załącznik) Poproście rodzica o wydrukowanie tylko pierwszej strony i o przeczytanie zadań z poszczególnych pól.

Powodzenia BIEDRONKI!

Pozdrawiam p. Dominika