LICZYMY BABKI Z PIASKU

Utworzono dnia 09.06.2020

WITAM PONOWNIE WSZYSTKICH !

Dziś proszę o to, aby pobawić się z dzieckiem w piaskownicy.

Podczas zabaw można wykorzystać dowolne foremki.

Babki z piasku – ćwiczenia w liczeniu

Dorosły mówi dziecku zadania, a ono ilustruje je za pomocą babek z piasku i podaje wyniki.

- Zrób cztery babki. Policz je głośno. Usuń dwie babki. Ile babek Ci zostało? Policz je.
- Zrób dwie babki. Policz je głośno. Dorób jeszcze dwie babki. Ile masz razem babek? Policz je.
- Zrób trzy babki. Policz je głośno. Usuń jedną babkę. Ile babek Ci zostało? Policz je głośno.

Kolejna propozycja, to :

Zabawa Lustro.

Dziecko bierze lusterko lub krążek, który spełnia rolę lustra. Dzieci robią różne miny do swoich luster. Potem naśladują miny, które pokazuje dorosły. Starają się określić, jakie emocje przedstawiają miny dorosłego.

Posłuchajmy wesołej piosenki : PLAC ZABAW ( KLIK ) !

Zabawa: ,, Co jest takie? ''

Rodzic wypowiada dowolne przymiotniki, a dziecko podaje nazwy rzeczy., które posiadają wymienioną cechę.

Przykłady przymiotników: zimny, ciepły, szybki, wolny, pachnący, itp.

Zabawa oddechowo - fonacyjna:

* Dzieci śpiewają głoskę o na melodię znanej piosenki.

* Mówienie głoski o jak najdłużej na jednym wydechu.

* Mówienie na przemian głosek : o a o a o a o a...

Na koniec  obejrzyjmy BAJKĘ ,,ŚWINKA PEPPA - PIASKOWNICA'' ( KLIK )

Drodzy Rodzice,

Żegnając się w dniu dzisiejszym, zwracam się do Was z prośbą.

Mianowicie, proszę o przesyłanie zdjęć naszych kochanych Biedronek na mojego messengera lub whatsappa.

Dawno się nie widzieliśmy, więc chciałabym umieścić zdjęcia w naszej Galerii, aby wszyscy przypomnieli sobie jak wyglądają koleżanki i koledzy z naszej grupy. Na pewno wszystkie dzieci urosły!!!

Mile widziane zdjęcia dzieci wykonane podczas wykonywania zadań, podczas swoich zabaw, lub w każdej innej sytuacji!

Pozdrawiam  serdecznie!

wychowawczyni Biedronek