WIELKANOC

Utworzono dnia 03.04.2020

TREŚCI PROGRAMOWE do realizacji na kolejny tydzień

- KULTYWOWANIE TRADYCJI, ZWYCZAJÓW RODZINNYCH ZWIĄZANYCH ZE ŚWIĘTAMI WIELKANOCNYMI.

Zbliżąjące się Święta Wielkanocne z pewnością będą wyglądały nieco inaczej niż te, które przeżywaliśmy do tej pory. Mimo to, przedszkolaki na pewno będą miały wiele okazji aby poczuć niezwykłą atmosferę WIELKANOCY. Zachęcamy więc do wspólnych zabaw związanych ze zbliżającymi się świętami.

• Rozmowa na temat zwyczajów wielkanocnych (robienie pisanek, święcenie pokarmów, śmigus-dyngus).
  • Zabawa z wierszem ,,Pod czerwonym grzybkiem''. Zachęcanie do pomagania w przedświątecznych porządkach.
  • Zapoznanie z utworem ,,Bajeczka wielkanocna'' A. Galica. Rozmowa na temat treści.
  • Ćwiczenie pamięci wzrokowej. Rodzic pokazuje obrazek koszyczka wielkanocnego. Potem zakrywa obrazek i prosi dziecko, żeby powiedziało co w nim było.
  • Wykonanie pracy plastycznej ,,WIELKANOCNY ZAJĄCZEK'' dowolną techniką.
  • Zabawa z wierszem ,,W wielkanocnym koszyku'' D. Góra. Nauka wiersza na pamięć.
  • Omówienie historyjki obrazkowej ,,Przygoda zajączka''.
  • Cięcie papieru na paski. Rozwijanie umiejętności posługiwania się nożyczkami.
  • Malowanie wzorów na papierowych sylwetach pisanek.