WIOSNA NA WSI

Utworzono dnia 14.04.2020

TREŚCI PROGRAMOWE NA AKTUALNY TYDZIEŃ:

- poznawanie dorosłych i młodych zwierząt hodowanych na wsi,

- nazywanie domów zwierząt, sposobów poruszania się zwierząt, odżywiania,

- wyjaśnienie znaczenia hodowli zwierzat dla ludzi.

Proponowane zabawy z dziećmi:

• Oglądanie obrazków zwierząt z wiejskiego podwórka (wykorzystujemy domową biblioteczkę, internet, ilustracje zamieszczone na naszej stronie). Rozmowa na temat korzyści jakie ma człowiek z hodowli zwierząt.
  • Poznawanie różnych produktów - przetworów z mleka (ser, jogurt, śmietana, masło).
  • Dzielenie nazw zwierząt na sylaby.
  • Zabawa ,,Liczymy do czterech'' - przeliczanie różnych przedmiotów, określanie ich liczby - pokazywanie odpowiedniej liczby palców.
  • Bajka ortofoniczna ,,W zagrodzie Małgosi'' E. Michałowskiej.
  • Omówienie historyjki obrazkowej ,,Smaczna jajecznica''  (Wiosna na wsi - ilustracje)
  • ,,Karmimy kurki'' - ćwiczenia oddechowe. Przenoszenie za pomocą rurki do napojów papierowych ,,ziarenek'' z kartki na rysunek kury.
  • Zabawa ruchowa ,,Koniki''.(Zabawa przy piosence, której szukamy na You Tube)
  • Kolorowanie wybranego zwierzątka z wiejskiego podwórka.
  • Słuchanie piosenki ,,Dziwne rozmowy'' (szukamy jej na YouTube)
  • Zabawa paluszkowa ,,Owieczki'' (tekst znajdziemy poniżej - Wiosna na wsi-ilustracje)
  • ,,Zwierzę z wiejskiego podwórka''- wykonanie pracy plastycznej przedstawiającej wybrane zwierzę (technika dowolna)

Miłej zabawy!