Wyprawa na Zieloną Planetę

Utworzono dnia 13.04.2021

Witajcie ŻABKI Dzień dobry RODZICE

Dzisiejszy temat zajęć : Wyprawa na zieloną planetę

Na początku zajęć troszkę się poruszamy. Zachęcam do zabawy przy piosence „Na ziemi zostaje”

Teraz wyruszymy w podróż statkiem kosmicznym. Siadamy z dzieckiem na krzesełkach. Rodzic czyta dziecku krótką historię. Dziecko zamyka oczy i wyobraża sobie, że znajduje się na statku kosmicznym.

Witajcie na pokładzie  statku kosmicznego! Zabiorę Was w niezwykłą podróż- na Zieloną Planetę. Zapnijcie pasy. Ruszamy. Statek wznosi się coraz wyżej i wyżej. Ziemia robi się coraz mniejsza… Jaka ona błękitna! Ale, ale czujecie? Stajecie się coraz lżejsi. To dziwne uczucie to stan nieważkości- unosicie się w powietrzu, jakbyście w nim płynęli. Widzicie na zewnątrz ciemność kosmosu, które rozświetlają migoczące gwiazdy. Zapadacie w sen, który będzie trwał kilka lat, ale dla was to tylko chwila.

Budzicie się. Statek kosmiczny zbliża się do Zielonej Planety. Patrzycie z zachwytem na zbliżającą się planetę. Serce bije wam mocno. Oto cel naszej wyprawy. Na planecie jest życie. Lądujecie Otacza Was tłum uśmiechniętych mieszkańców planety. Czy przyjmą was życzliwie? Jak wyglądają mieszkańcy Zielonej Planety? Czy są podobni do Was? Jak wygląda życie na tej planecie?

-Jak się nazywa ta planeta?

-Jak mogli wyglądać mieszkańcy zielonej planety?

Wychodzicie ze statku. Wita was tłum postaci o uśmiechniętych twarzach, ludzkich twarzach, tylko…zielonych. Co za ulga!2 Zwiedzacie planetę. Jest taka podobna do Ziemi, tylko wszystko jest zielone. Wracacie na Ziemię, szczęśliwi, ze gdzieś jest życie podobne do naszego.

Wysłuchajcie uważnie treści rymowanki o ufoludku

Jestem sobie ufoludek

cały zieleniutki.

Mam trzy ręce, cztery nogi

i nos okrąglutki.

oczy czarne tak jak węgiel,

kreskę zamiast warg,

brzuch jak balon i sprężynki

trzy na głowie mam.

- W jakim kolorze jest ufoludek?

-Ile ma rąk i ile nóg?

-Jaki ma nos?

-W jakim kolorze ma oczy?

-Co ma zamiast warg?

-Jak wygląda jego brzuch?

-Co ma na głowie?

Teraz  wysłuchajcie jeszcze raz rymowanki i spróbujcie narysować ufoludka zgodnie z treścią rymowanki. Na pewno Wam się uda!

Czas na ćwiczenia matematyczne (załącznik) Połączcie ufoludki w pary. Czy któryś ufoludek został bez pary? Policz je. Wpisz w kratkę odpowiednią cyferkę (jeśli nie potrafisz nie martw się, narysuj odpowiednią liczbę kropek)

Posłuchajcie piosenki "Ufoludki na urlopie". Opowiedzcie jak wyglądają ufoludki. Mozecie spróbować zaśpiewać refren piosenki.

Podzielcie na sylaby nazwy obrazków (ufoludek, rakieta, planety, kosmos, gwiazdy)

UFOLUDKI – plansze do układania – Przedszkolankowo | Space crafts, Alien  aesthetic, Child of the universeKosmiczna Rakieta :: Pierwsze światło :: Dumel Discovery - Zabawki  edukacyjne

Poznajemy kosmos - zabawy nie tylko dla przyszłego astronauty -  dziubdziak.pl

Pora na zajęcia plastyczne. Wykonamy lunetki. Przygotujcie rolki po ręczniku kuchennym lub papierze toaletowym, farbki, kolorowy papier. Każdy wykonuje lunetkę według własnego pomysłu. Możecie poprosić rodzica o zaczepienie sznureczka, wtedy będziecie mogli nosić je na szyi. Kiedy tylko pogoda dopisze, zabierzcie swoje lunetki na podwórko i poobserwujcie przyrodę, niebo lub pobawcie się nią w dowolny sposób.

Młodsze dzieci również mogą wykonać lunetkę lub pokolorować obrazek kosmosu (załącznik)

Pozdrawiam wszystkie Żabki i Rodziców

p. Dominika